Klinik Psikolog Burcu Akdemir

Klinik Psikolog Burcu Akdemir

Haziran 1970 Doğumlu olan Burcu Akdemir, Psikoloji Eğitimini, İstanbul Bilim Üniversitesi Fen Ed. Fak. Psikoloji Bölümünde 2014 yılında bölüm birincisi derecesi ile bitirdi. Bitirme tezinde “Rüyalarda İçerik Analizi, Bilişsel Bir bakış” rüya içerikleri ve savunma mekanizmalarına alışılagelmiş analitik yaklaşımın dışında bilişsel bir yöntemle değindi. 2013-2014 yıllında Nöropsikoloji Derneğ’inde Nöropsikolojik test bataryası eğitimini tamamladı.

Yüksek lisans eğitimi için İngiltere’ye giderek University of Hull Faculty of Health Sciences Department of Psychology “Clinical applications of Psychology” Master programına katıldı ve 2017 yılında derece ile bitirdi. Master programı bitirme tezini ise “Individuals’ locus of control is a predictor of their preference of social media platforms” Bireylerin kontrol odağının, sosyal medya platformları kullanımında belirleyiciliği konusunda yaptı.

Psikoloji eğitimi sırasında başlayıp, süregelen zaman içinde çeşitli staj ve gönüllük esasına dayanan iş deneyimleri ise şöyledir: Çevre koleji Ataşehir 2012 (Gönüllü) Proje çalışması: 3-4 yaş gurubu ile çocuk davranışları gözlemi “karakter, öğrenmeyle mi kazanılır doğuştan mı getirilir”. Ataşehir Belediyesi psikolojik danışma merkezi 2012: Çocuk, ergen ve yetişkin terapilerinde uygulamalı alan stajı. GATA Psikiyatri kliniği 2012-2015 (Gönüllü). Poliklinik ve yatan hasta kliniği, askerlik şubesi psikiyatrik uygunluk değerlendirmesi, er ve erbaş ile sivil ve rütbeli hastaların takip ve değerlendirmeleri, Psikoteknik: kişilik testleri (MMPI, Beier cümle tamamlama, HTP, SCL ve diğer) Zeka testleri (Porteus labirent testi, Kent egy ve diğerleri) Nöropsikolojik testler (tüm batarya) uygulamaları, Şizofreni Polikliniği, şizofreni grup terapisi/ yardımcı terapist, Psikiyatri kliniği yatan hasta takip ve değerlendirmeleri, Askere elverişli raporu için gerekli değerlendirmeler (zeka, cinsel yönelim, nevrotik/psikotik bozukluk, kişilik bozukluğu). ÇAPA Nöropsikoloji kliniği 2014-2015 (Gönüllü). Nöropsikolojik test batarya uygulaması.

İngiltere’de yüksek lisans ve akabinde ise, 2016-2019 mart arasında staj ile başlayıp proje görevi ile devam ettiği HEY MIND adlı ruh sağlığı kurumunda deneyimlerine devam etti. Bu görevdeyken 2016 yılında kurumda: Reflective “Free expressions” ve literature review “childhood traumas and personality disorders” araştırmalarını tamamladı. Stres Kontrol Grubu, Art Grup, Tedavi süreci bitmiş hastalar ile etkinlik çalışmaları, Bakım merkezleri gözlemlerinde aktif görev aldı ve kurumun yurt genelinde yürütmekte olduğu DBL “don’t look back” (geriye bakma) adlı, adli vakalara karışmış ve ruh sağlığı alanında tanı almış hastaların topluma kazandırılma süreci projesinde çalıştı. Projedeki görev tanımı, birebir hasta sorumluğu, terapötik çalışma, hedef belirleme, ilaç ve doktor kontrolleri –gerekirse- şartlı tahliye raporları yazmayı da içermekteydi.

2017-2019 arasında İngiltere, sahibi olduğu BA Burcu Akdemir psikoterapi ve danışmanlıkta faaliyetine devam eden Burcu Akdemir halen APPA İstanbul psikiyatri ve psikoterapi ’de yetişkin bireylerde birebir ve aile terapileri, çift terapisi, uyum ve kaygı bozuklukları, stres ve bağlantılı bozukluklar başta olmak üzere psikolojik danışmanlık ve terapi hizmetleri vermektedir.

İngilizce ve İtalyanca dillerini ileri seviyede konuşan Burcu Akdemir, İngilizce eğitimini GlosCat Collage of Cheltenham 1991 de ve İtalyanca eğitimini ise La Lingua per i Stranieri a Siena 1992 de tamamlamıştır. Psikoloji eğitimi ve kariyeri öncesinde ise, İlköğretimini İlhami Ahmet Örnekal İlkokulu 1982 de, orta ve lise eğitimini, Erenköy Kız Lisesi 1987 tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi MYO Lif ve Deri Teknolojisi 1989 bölümünü bitirmiş ve çok uluslu bir kimya firması olan Henkel A.Ş. / Cognis Kimya A.Ş. / Pulcra Kimya A.Ş. de 1993-2008 yılları arasında, Pazarlama/ Ürün Gurubu Sorumlusu olarak çalışmıştır.

Çalışma Saatleri:
10.00 - 19.00

Prof Dr. M. Alpay Ates Randevu:
0543 876 48 22

iletisim@appaistanbul.com
Caddebostan Mah. Bağdat Cad. Ergun Aprt. No:244 D:11 Kadıköy/İstanbul

Alsiyon Digital Agency © 2018 - 2022