Online Danışmanlık

Online Danışmanlık

Online danışmanlık dünyada uzun yıllardır kullanılmasına rağmen ülkemiz için çok yeni bir konu sayılır. Online danışmanlık; profesyonel bir terapistin internet üzerinden sizinle sorunlarınız üzerinde çalışması, psikolojik destek ve yardım sunmasıdır. Online danışmanlık yüzyüze danışmanlığa alternatif değildir. Terapinin özünde elbette ki yüz yüze seans yapmak vardır. Ancak şartlar zorladığında ihtiyacı olan insanlara teknolojik yollar kullanılarak yardım etmek adına faydalı olabilmektedir. Uzaklarda olan veya istediği etkin ve yararlı danışmanlığı bulamayan danışanların internet üzerinden görüntülü online danışmanlık hizmeti almak için teknolojiyi kulllanmalarında sakınca yoktur.

Online danışmanlık aşağıdaki durumlarda uygun, avantajlı olabiliyor:

– Danışanın bulunduğu ilde ya da ülkede yardım alabileceği uzman yoksa,

– Zaman sorunu varsa,

– İşten izin alınamıyorsa,

– Bedensel bir sorununuz varsa,

– Devam eden takip süreci başka bir şehre veya ülkeye gittiğinde sekteye uğrayacaksa,

-Salgın hastalıklar veya başka nedenlerle evde vakit geçirme zorunluluğu varsa kullanılabilir.

Evinizde, ofisinizde ve hatta park halindeki arabanızda dahi bu hizmetten yararlanılabilir. Sonuç olarak; online danışmanlık bir ihtiyaçtan doğmuştur ve gerektiğinde kullanılırsa bir çok yararı vardır.

  • Online terapi hizmeti için nasıl randevu alabilirim?

0543 876 48 22 no’lu telefon numaramızı arayarak randevu alabilirsiniz.

  • Görüşme hangi uygulama üzerinden yapılacak ve nasıl başlatılacak?

Randevu alırken paylaştığınız ve/veya sistemimizde bulunan cep telefon numaranız, telefonunuzdaki Whatsapp/ Facetime üzerinden veya vermiş olduğunuz Skype adresinden randevu saatinizde sizi arayarak görüntülü/sesli görüşme hizmetini başlatacağız.

  • Görüşme ve bağlantı için teknik olarak neler gerekli?

Android, Ios veya Windows işletim sistemine sahip ön kamerası olan herhangi bir akıllı telefon veya bilgisayar ile görüntülü görüşme uygulaması olarak Whatsapp/ Facetime/ Skype ve kaliteli bir görüşme için yüksek hızlı internet bağlantınız olmalıdır.

  • Görüşme nerede ve nasıl olacak?

Randevu saatinizden 10 dk öncesinde geçmiş tıbbi bilgileriniz ile birlikte mahremiyeti sağlanmış uygun bir ortamda ve kulaklığınızı takmış bir şekilde görüşme için hazır bulunmanızı rica ederiz.

  • Görüşme ne kadar sürecek?

Online seanslarımız ortalama 40-50 dk sürmektedir. Prof. Dr. M. Alpay Ateş’in online görüşme süresi 30 dk ile sınırlıdır.

Randevu saati öncesinde ilgili asistan arkadaşımız sizi arayıp, görüşme öncesi notlarınızı alabilir. Başka hususlarda da sizi bilgilendirebilir. Bu görüşme sırasında paylaşmak istediğiniz tıbbi belgeleriniz varsa size ulaşılan telefon numarasına gönderebilirsiniz.

  • Görüntülü görüşme için arandığım telefon numarasını sonrasında terapistle tekrar görüşme yapmak için kullanabilir miyim?

İlgili numara sadece size verilen randevu saatinde ve terapistinizin yapacağı dış aramalar amacıyla kullanılabilir. Sormak veya danışmak istediğiniz her türlü konu için 0216 2511064 / 05438764822 numaralı telefonlarımızı arayabilirsiniz.

Çalışma Saatleri:
10.00 - 19.00

Prof Dr. M. Alpay Ates Randevu:
0543 876 48 22

iletisim@appaistanbul.com
Caddebostan Mah. Bağdat Cad. Ergun Aprt. No:244 D:11 Kadıköy/İstanbul

Alsiyon Digital Agency © 2018 - 2022